Category: نرم افزار

نحوه شکستن پسورد تمام ويندوزها

     وقتي  پسوردی بر سیستم عامل ( Windows) قرار میگیرد هیچ راهی برای ورود به سیستم مورد نظر نیست مگر با   وارد نمودن رمز صحيح آن!

           اما زمانی که شما  پسوردتان  بر روی ویندوز هاي (XP,Vista,Win7)، را فراموش کرده باشيد چطور؟!  آیا به خاطر فراموش کردن رمز مجبور به تعویض ويندوز نشده اید؟!  و یا از روی کنجکاروی خواسته باشيد پسورد یک سیستم(XP,Vista,Win7) را بشکنید؟

Windows Password Remover_ariantadvin_ir

در گذشته نرم افزارهایی برای شکستن چنین پسوردهایی به بازار آمدند که همه انها فقط میتونند فقط پسورد ویندوزXP را بشکنند ، اما آخرین نسخه نرم افزار 7 Windows Password Remover با قدرتی باور نکردنی از عهده تمامی نسخه های مایكروسافت(XP,Vista,Win7)، برآمد. این نرم افزار از ویندوز 7، ویستا، اکس پی، سرور 2003، ویندوز 2000 و…. پشتبانی کامل می کند
این نرم افزار تست شدو قادر است تمام یوزرها را برای شما قابل مشاهده کرده و پسورد انها را حذف کند.پسورد Syskey نیزتوسط این برنامه قابل حذف هست

براي دانلود اين نرم افزار اينجا كليك كنيد!

آموزش ترجمه قالب های وردپرس

آموزش ترجمه قالب وردپرس-قسمت 1

چگونگی پیدا کردن ترجمه آماده برای قالب وردپرس و ترجمه قالب وردپرس

وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوای متن باز است که توسط صدها میلیون از افراد برای ایجاد وب سایت در بسیاری از زبان های مختلف استفاده می شود. براي خواندن ادامه مطلب كليك كنيد …

نحوه تنظیم نرم افزار IDM برای دانلود شبانه

    در اكثر شركت هاي ارائه دهنده اينترنت استفاده شبانه از آن بصورت مجاني مي باشد در اين آموزش سعي كرده ايم بصورت كاملا ساده و تصوير توضيح بدهيم كه چگونه مي توانيد از اين امكان بصورت بهمينه استفاده نمائيد! البته لازم ميدانم به دوستان عرض نمائيم كه چون پهناي باند و همچنين سرعت اينترنت در تمام كشور بطور چشم گيري پايين آمده سعي كنيد فايل هايي را دانلود نمائيد كه ارزش اينهمه صرف وقت و هزينه را داشته باشد.

http://computer.netsit.ir/wp-content/uploads/sites/6/2013/07/IDM_92-05-03_00005a.jpg

براي خواندن ادامه مطلب كليك كنيد …

نحوه بازگرداندن ایمیل ارسال شده در جی میل

کاربران جی میل می توانند با فعال سازی قابلیت Undo مدت زمان کوتاهی را برای تصمیم گیری مجدد و انصراف از ارسال ایمیل در اختیار بگیرند .

براي خواندن ادامه مطلب كليك كنيد …

نرم افزاری که ورود ویروس به رایانه شما را غیرممکن می کند + دانلود

مهم نیست که تغییر تنظیمات، ویروسها و يا بدافزارها ویندوز شما را آلوده کرده باشند، فقط کافی است رایانه خود را Restart کنید تا همه تغییرات به حالت اولیه خود باز گردد.

  DeepFreeze نرم افزاری است که تمامی تغییرات نرم افزاری را بعد از Restart کردن کامپیوتر به حالت قبل برمی گرداند و باعث افزایش طول عمر سیستم عامل می شود.

برای استفاده از این نرم افزار شما احتیاج به هیچ نوع تخصص و اطلاعاتی ندارید تنها کاری که باید انجام دهید نصب کردن برنامه است. حتی اگر ویندوز پاک شود این برنامه قادر است آن را باز گرداند و برای این کار نیازی به اشغال هارد دیسک و هر چیز دیگری ندارد و جالب اینجاست که بعد از نصب این برنامه و تا زمانی که از آن استفاده می کنید سرعت کامپیوتر شما کم نمی شود و حتی در بعضی موارد دیده شده است که مقداری به سرعت آن اضافه می کند.

براي خواندن ادامه مطلب كليك كنيد …

جدیدترین یوزرنیم و پسورد رایگان نود32

دوستان و علاقمنداني كه دنبال آپ ديت كردن آنتي ويروس ند 32 خود هستندمي توانند از  يوزر و پسورد هاي جديد استفاده نمايند! لازم به توضيح است كه بعد از استفاده يكي از دوستانتان ديگر امكان استفاده شما از آن نمي باشد پس دست بجنبانيد …همچنين مي توانيد از سايت اين سايت هم براي آپ ديت كردن آنتي ويروستان استفاده كنيد

جدیدترین یوزرنیم و پسورد رایگان نود32

یوزرنیم و پسورد نود32 دوشنبه 2 اردیبهشت 92 (جدیدترین)

Username:TRIAL-86591446
Password:utapvsuca5

Username:TRIAL-86591453
Password:dcbr7cved8

Username:TRIAL-86591461
Password:5m43smd4hn

Username:TRIAL-86591467
Password:ersc7a54s5

Username:TRIAL-86591472
Password:7r9u945p5x

Username:TRIAL-86591474
Password:arurad8fhp

Username:TRIAL-86591478
Password:tx7f8drj62

Username:TRIAL-86591484
Password:v8cj9h9cch

Username:TRIAL-86594887
Password:5t4r7jaxuk

Username:TRIAL-86594894
Password:r8pb2m5mkr

Username:TRIAL-86594897
Password:5n3e38f5fc

Username:TRIAL-86594900
Password:r2x8tuac6f

Username:TRIAL-86594912
Password:9sfffu83cj

Username:TRIAL-86594921
Password:rupvjc5bb3

Username:TRIAL-86594926
Password:9e47sxur54

Username:TRIAL-86594932
Password:5vadduaev2

Username:TRIAL-86594939
Password:7dfd4hv7n5

Username:TRIAL-86594942
Password:asnpaeap97

Username:TRIAL-86594953
Password:pjhrebcvtd

روش پاک کردن ویروس‌های مخفی رایانه

فعال کردن قابلیت نمایش فایل‌های حفاظت شده سیستم عامل، این اجازه را به آنتی ویروس‌ها می‌دهد که به فایل‌های سیستمی نیز دسترسی یابد و آنها را نیز اسکن کرده و ویروس‌های پنهان را کشف و پاک کند.
خبرگزاری فارس: روش پاک کردن ویروس‌های مخفی رایانه

به نقل از جام نیوز،  ویروس‌های جدید امروزه از هوش بالایی برخوردار هستند و مهمترین ویژگی آنها این است که به محض ورود به سیستم قربانی خود را به روشی جالب از دید او و آنتی ویروس او مخفی نگه می‌دارند به طوری که حتی با آنتی ویروس های قوی مانند Nod۳۲ و Kaspersky نیز قابل رویت و حذف نیستند.

همچنین با تعویض ویندوز نیز دردی دوا نمی شود و ویروس ها همچنان به کار خود ادامه می دهند! دلیل این مشکل این است که آنتی ویروس ها اجازه دسترسی به فایل های حفاظت شده سیستمی را ندارند و هنگام جستجو به راحتی از کنار ویروس هایی با مشخصات فایل سیستمی عبور می کنند!

این ویروس‌ها نیز بسیار هوشمندانه برنامه‌ریزی شده اند به طوری که خود را به صورت فایل‌های حفاظت شده سیستم عامل در می‌آورند و بدین صورت خود را مخفی می‌کنند تا از چنگ آنتی ویروس‌ها در امان باشند.

اما در این جا ما با روشی بسیار ساده این اجازه را به آنتی ویروس‌ها می‌دهیم که به فایل‌های سیستمی نیز دسترسی یابند و آنها را نیز اسکن کند و ویروس‌های پنهان را کشف و پاک کند بنابراین اگر تا به حال سیستم شما حتی یک بار هم ویروسی شده است حتما این مقاله را بخوانید تا از عدم وجود ویروس های مخفی در سیستم خود مطمین شوید.

در این مقاله ما با فعال کردن قابلیت نمایش فایل‌های حفاظت شده سیستم عامل این اجازه را به آنتی ویروس‌ها می‌دهیم که به فایل‌های سیستمی نیز دسترسی یابد و آنها را نیز اسکن کند و ویروس‌های پنهان را کشف و پاک کند.

 برای این کار:

۱- به My computer بروید و در Toolbar گزینه Tools را انتخاب کنید.

۲- در منوی Tools گزینه Folder Option را انتخاب نمایید.

۳- سپس به سر برگ Veiw بروید.

۴- در بخش Hidden files and folders تنظیمات زیر را اعمال کنید:

الف- گزینه Show hidden files and folders را انتخاب کنید زیرا اکثر ویروس ها Hidden هستند.

ب- تیک گزینه Hide extensions for known file types را برای نمایش پسوند فایل ها بردارید (پسوند ویروس ها اکثرا exe است)

ج- تیک گزینه Hide protected operating system files (Recommended) را برای نمایش فایل های حفاظت شده سیستمی بردارید و با اخطاری که می دهد موافقت کنید.

۵- سپس Ok را بزنید و از Toolbarخارج شوید.

۶- حالا با خیال راحت با یک آنتی ویروس آپدیت شده ( ترجیحا Nod۳۲ یا Kaspersky ) کل هارد دیسک، فلش و حافظه های جانبی خود را اسکن کنید تا سیستم خود را از شر این ویروس های مخفی و هوشمند به طور کامل پاک کنید! ضمنا پس از پایان اسکن و یافتن و پاک کردن ویروس ها دوباره تنظیمات قبلی را به حالت اول برگردانید.

با نازلترین قیمت برای خودتان یک سایت درست کنید!

قابل توجه صاحبان مشاغل و تولیدی های محترم:

با نازلترین قیمت برای خود یک سایت بسازید و در آن کالا و خدمات خود را تبلیغ و به فروش برسانید! چرا هنوز قدم به دنیای مجازی نگذاشته اید؟ چرا نمی خواهید در میان همکاران خودتان اولین باشید؟ چرا هنوز با سیستم بازاریابی سنتی به فعالیت ادامه میدهید!؟ خودتان را به روز کنید. با ما تماس بگیرید و خواسته خودتان را با ما در میان بگذارید و سایت آماده را تحویل بگیرید! سایت مورد نظر شما را ساخته تحویل تان میدهیم و تا پایان با شما هستیم ! همیشه یادتان باشد این اولین ها هستند که همیشه به یاد ها می مانن!؟

تماس بگیرید و فقط خواسته تان را بگوئید …

نت سایت - netsit

قابل توجه وبلاگ نویسان حرفه ای :

از قطعی های سرویس دهنده وبلاگتان به تنگ آمده اید!؟ آیا می خواهید سایتی با نام خودتان با امکانات نا محدود داشته باشید؟ آیا می خواهید جهانی شوید؟ با ما تماس بگیرید و وبلاگ نویسی حرفه ای بی دغدغه را با ما تجربه کنید… محیطی امن و سازگار با خواسته های شما …

تماس بگیرید و فقط خواسته تان را بگوئید …

مترجم آنلاین گوگل در اندروید Google Translate 2.5.3

 

Google Translate، مترجم آنلاین گوگل در اندروید می باشد. این برنامه امکان ترجمه همزمان بین 63 زبان مختلف با قابلیت تلفظ را فراهم می کند.

این نرم افزار کلیه قابلیت های نسخه تحت وب را داراست و از زبان پارسی نیز پشتیبانی می کند.
قابلیت های کلیدی Google Translate Android:

● قابلیت ترجمه میان 63 زبان مختلف
● قابلیت تبدیل متن به صوت به جای تایپ در 17 زبان مختلف
● قابلیت تلفظ ترجمه ها در 24 زبان مختلف
● قابلیت ترجمه speech-to-speech (گفتار به گفتار) در حالت مکالمه
● دسترسی به تاریخچه (هیستوری) ترجمه های قبلی برای مشاهده آفلاین معنی لغات از قبل وارد شده
● قابلیت نمایش تمام صفحه ترجمه برای مشاهده آسانتر
● پشتیبانی از زبان پارسی


دانلود Google Translate 2.5.3 با حجم 4.87 مگابايت

 دانلود از Trainbit با قابليت Resume

 دانلود از Mediafire با قابليت Resume


● قابل نصب برروی اندروید 1.5 و بالاتر
● فایل با فرمت apk می باشد و قابلیت دانلود و نصب از مرورگر گوشی و تبلت را دارد.
● بعد از دانلود، فایل را به گوشی یا تبلت منتقل کرده و نصب نمایید.
● در صورتی که نگارش های قبلی نرم افزار را نصب کرده اید، بدون Uninstall، نگارش جدید را دانلود و جایگزین (Replace) نمایید.

ترجمه متن به فارسی در هر برنامه ویندوز با Trasmiti

 این روزها افزونه های بسیاری برای مرورگر های اینترنت مانند اینترنت اکسپلورر ، فایرفاکس ، گوگل کروم و … ساخته شده است که به کاربران اجازه می دهند متن ها را در صفحات وب به زبان مورد نظر خود ترجمه کنند اما اگر بخواهیم متن های مورد نیاز خود را در برنامه های ویندوز مانند برنامه ورد ، کتاب های الکترونیکی PDF ، برنامه Notepad و دیگر برنامه های ویندوزی به زبان مورد نظر خود مثل فارسی ترجمه کنیم باید از چه ابزاری استفاده کنیم ؟

استفاده از مترجم گوگل برای ترجمه متن

یکی از راه های ترجمه متونی که در برنامه ویندوز وجود دارد انتخاب و کپی کردن آن متن در مترجم گوگل است که برای استفاده از آن نیاز است مرورگر خود را باز کنیم و به مترجم گوگل برویم و بعد از انتخاب زبان مبداء ( مثل انگلیسی ) و زبان مقصد ( مثل فارسی ) متن مورد نظر خود را ترجمه کنیم. اما این کار خیلی وقت گیر است و ممکن است باعث از دست رفتن تمرکز ما در هنگام خواندن متن های بلند شود.

اما با استفاده از برنامه Trasmiti می توانیم به راحتی مترجم گوگل را به هر برنامه ای در ویندوز بیاوریم و فقط با انتخاب متن مورد نظر و فشار دادن یک دکمه از کیبورد ( که به صورت پیش فرض دکمه ویندوز کیبورد است ) متن انتخاب شده خود را به زبان مورد نظر خود مانند فارسی ترجمه کنیم.

چگونه برنامه Trasmiti را در ویندوز خود نصب کنم ؟

بعد از دانلود برنامه مترجم متن در برنامه های ویندوز Trasmiti که از پایین همین متن نیز ممکن است با اجرای فایل دانلود شده برنامه Trasmiti بدون نیاز به نصب اجرا می شود. وقتی اولین بار این برنامه را در سیستم خود اجرا می کنید نیاز است تنظیمات این برنامه را برای کارهای خود تنظیم کنید که در پایین چگونگی انجام این تنظیمات برای ترجمه متون انتخاب شده در برنامه ویندوز به فارسی را می بینید.

  1. به زبانه Settings بروید و زبان مبداء ( Translate from ) را بر روی Automatic قرار دهید تا مترجم گوگل به صورت اتوماتیک زبان متنی را که می خواهید ترجمه شود شناسایی کند و در قسمت زبان مقصد ( Translate into ) زبان فارسی ( Persian ) انتخاب کنید.
  2. اگر دوست دارید دکمه ترجمه را که به صورت پیش فرض دکمه ویندوز بر روی کیبورد شما است را تغییر دهید از قسمت HotKey آن را انتخاب کنید.
  3. برای اجرای به صورت خودکار این برنامه هر وقت که سیستم خود را روشن کردید گزینه Automatically Start with Windows را تیک بزنید.
  4. به زبانه Settings II بروید و برای تغییر زبان ظاهر این برنامه به فارسی از قسمت Interface Language گزینه فارسی ( Persian ) را انتخاب کنید.

حال در هر برنامه ای از ویندوز خود که باشید با انتخاب متن مورد نظر و فشار دادن دکمه انتخاب شده در کیبورد خود برای ترجمه می توانید به راحتی متون مورد نظر خود را با استفاده از مترجم گوگل ترجمه کنید و آن را در صفحه نمایش خود براحتی ببینید. همچنین متن ترجمه شده به صورت اتوماتیک در حافظه سیستم شما ذخیره می شود که با فشار دادن دکمه Ctrl + V می توانید از آن در برنامه مورد نظر خود به صورت فارسی استفاده کنید.

دانلود برنامه مترجم متن Trasmiti 1.73

حجم فایل : 730 کیلوبایت

سازگاری : ویندوز XP ، Vista و ویندوز 7

لینک دانلود : Trasmiti 1.73

برقراری ارتباط با بانک های اطلاعاتی

برای برقراری ارتباط با یک بانک اطلاعاتی وانجام پردازش روی رکوردهای آن وجود موارد زیر در سیستم ضروری می باشد:

1-سرور وب (IIS) : نرم افزاری است که می تواند صفحات مبتنی بر بانک اطلاعاتی را پردازش کند. سیستم عامل ویندوز امکان استفاده از سرور وب (IIS)(Internet Information Server) را در اختیار شما قرارمی دهد.

نکته: اولین کاری که باید انجام شود بررسی وضعیت نصب بودن یا نبودن سرور وب روی سیستم می باشد. برای بررسی این موضوع مسیر زیر را دنبال کنید:

Control Panel>Administrative Tools>

درصورتی که آیکون Internet Information Services موجود باشد، IIS بر روی سیستم شما نصب است در غیر این صورت باید آن را نصب کنید.

برای این منظور ابتدا CD نصب ویندوز رادر سیستم قرار دهید سپس در کادر محاوره ای Control Panel گزینه Add/Remove Windows Components را انتخاب کرده واز کادر محاوره ای باز شده گزینه IIS را انتخاب کنید تا این برنامه نصب شود.

2-سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی : یک DBMS برای ایجاد بانک اطلاعاتی ومدیریت آن که باید درسیستم نصب شده باشد. به عنوان مثال برنامه Access .

3-برقراری ارتباط با بانک اطلاعاتی : بعد از نصب نرم افزار سرور وب و نرم افزار بانک اطلاعاتی اکنون باید ارتباط بین آن ها را از طریق DSN یا (Data Source Name) برقرار سازیم.

بعد از انجام مراحل بالا برای آن که بتوانید یک سایت وب پویا در برنامه Dreamweaver ایجاد کنید، لازم است که از یک سایت محلی یا LOCAL استفاده کنید. یکی از ساده ترین روش های ایجاد یک سایت محلی، ذخیره ونگهداری اطلاعات مربوط به سایت در داخل پوشه C:InetpubwwwRoot می باشد(هر دو پوشه wwwRoot,Inetpub در هنگام نصب IIS به صورت اتوماتیک ایجاد می شوند).

برای جلوگیری از اشتباهات احتمالی بهتر است داخل پوشه wwwRoot پوشه ای متناسب با نام سایت خود را ایجاد کرده و صفحات مربوط به سایت را در آن ذخیره کنید.

مراحل ایجاد یک سایت پویا

برای ایجاد یک سایت پویا همانند ایجاد سایت های وب ایستا عمل کنید واز منوی Siteگزینه Manage Site را انتخاب کرده وروی دکمه New کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه Site را انتخاب کنید تا کادر محاوره ای Site Definition نمایان شود.

در کادر متنی Site Name نام دلخواه را برای سایت پویای خود وارد کنید. سپس روی آیکون پوشه که در کنار کادر Local Root Folder قرار دارد کلیک کرده ودر کادر محاوره ای ظاهر شده مسیر دسترسی به پوشه C:InetpubwwwRootCommerece را تعیین کنید. در قسمت Http Address ، آدرس سایت محلی یعنی Http:\LocalhostCommerce را وارد کنید.

در این مرحله باید چگونگی دسترسی به سرور را مشخص کنید، منظور از قسمت Category گزینه Remote Info را انتخاب کنید وبه دلیل این که می خواهیم کامپیوتر شخصی خود را به عنوان سرور معرفی کنید، در کادر محاوره ای سمت راست آن از منوث کشویی Access گزینه Local/Network را انتخاب کنید. در این مرحله در کادر Remote Folder مسیرسایت را کامپیوترخودتان تعیین کرده برای این کار آدرس (C:InetpubwwwRootCommerce) وارد کنید.

درقسمت Category گزینه Testing Server را انتخاب نمایید سپس نوع مدل سرور را ASP Vbscript تعیین کنید واز منوی کشویی Access مجددا گزینه Local/Network را انتخاب کرده ودر کادر متنی Testing Server Folder مسیر پوشه سرور آزمایشی خود یعنی C:\InetpubwwwRootCommerceرا انتخاب کنید.

برای بسته شدن کادر محاوره ای Site Definition روی دکمه OK کلیک کنید تا دوباره کادرمحاوره ای Manage Site ظاهر شود. روی دکمه Done این کادرمحاوره ای کلیک کنید. اکنون پنل Application را باز کنید. علامت تایید در کنار گزینه های این پنل نشان دهنده آن است که مراحل ایجاد یک سایت پویا با موفقیت انجام شده است.

ایجاد بانک اطلاعاتی Product

می خواهیم صفحه ای را طراحی کنید که اطلاعاتش را داخل یک بانک اطلاعاتی به نام Product دریافت کند. این بانک را در برنامه Access با توجه به گزینه های زیر ایجاد نمایید.

1-فیلد Id (نوع فیلد: Number): شماره منحصر به فرد است که به عنوان کد برای هر کالا در نظر گرفته می شود .

2-فیلد Name (نوع فیلد: Text): نام هر کالا را در خود نگهداری می کند.

3-فیلد Model (نوع فیلد: Text): مدل کالای مورد نظررامشخص می کند.

4-فیلد Price (نوع فیلد: Text): قیمت کالا در این فیلد قرارمی گیرد.

5-فیلد Desc (نوع فیلد: Memo ): در این فیلد می توانید توضیحات اضافی که درباره کالا وجود دارد قراردهید.

بانک اطلاعاتی Product.Mdb را درمسیر C:InetpubwwwRootCommerce ذخیره کنید.

ایجاد یک DSN

برای ایجاد یک DSN ، گزینه Datasource(ODBC) را ازطریق Controlpanel>Administrative Tools انتخاب کنید تا کادر محاوره ای مربوط به آن روی صفحه ظاهر شود.

در کادر محاوره ای نمایش داده شده، زبانه System DSN را انتخاب کرده سپس روی دکمه Add کلیک کنید تاکادر محاوره ای مربوط به Create New Data Source باز شود. در این مرحله باید گزینه Driver do Microsoft Access(*.Mdb) را از کادر محاوره ای ظاهر شده انتخاب و روی دکمه Finish کلیک کنید. بعد از انجام این کار کادر محاوره ای برروی صفحه نمایان می شود که باید د رقسمت Data Source Name نام مورد نظر را وارد کنید. در این جا نام DSN را Shop بگذارید سپس برای مشخص کردن بانک اطلاعاتی مورد نظر، دکمه Select را انتخاب کرده تا کادر محاوره ای Select Data Base باز شود.

اکنون در کادر محاوره ای فوق مسیر دسترسی به بانک اطلاعاتی Product.Mdb را مشخص کنید به ترتیب روی دکمه OK کادر محاوره ای کلیک کنید تا بسته شوند.

تنظیم اتصال بانک اطاعاتی به برنامه

در این قسمت می خواهیم بانک اطلاعاتی Product راکه از قبل ایحاد کرده ایم به برنامه Dremweaver متصل کنید، اما قبل از انجام این کار باید یک صفحه ASP ساخته شود، برای این منظور از منوی File گزینه New را انتخاب کنید. در کادر محاوره ای باز شده در قسمت چپ گزینه Dynamic Page را انتخاب کرده سپس از قسمت راست گزینه ASP Vbscript را انتخاب کنید. درپایان روی دکمه Create کلیک کنید تا صفحه ASP ایجاد شود.

صفحه را با نام Show.ASP در محل C:InetpubwwwRootCommerce ذخیره کنید.

اکنون برای اتصال بانک اطلاعاتی به صفحه فوق از پنل Application زبانه Data Base را انتخاب کنید، سپس روی علامت “+” موجود در صفحه کلیک کرده وگزینه Data Source Name(DSN) را انتخاب کنید.

کادر محاوره ای ارتباط با بانک اطلاعاتی ظاهر می شود. در کادر متنی Connection Name نام دلخواه را وارد کنید. در این جا نام Connection را Myconnection گذاشته، از منوی کشویی Data Source Name(DSN) نام DSN که در مرحله قبل Shop تعریف کرده اید انتخاب کنید. دکمه رادیویی Using Local DSN را از قسمت Dreamweaver Should Connect انتخاب کنید.

نکته: اگر نام DSN مورد نظرتان را در لیست مشاهده نکنید، روی دکمه Define کلیک کرده و در کادر محاوره ای ظاهر شده زبانه Syatem DSN را انتخاب کنید. نام DSN شما در کادر محاوره ای پایین قابل مشاهده خواهد بود آن را انتخاب کرده ودکمه OK را کلیک کنید.

برای اطمینان از صحت اتصال بانک اطلاعاتی به برنامه Dreamweaver روی دکمه Test کلیک کنید، در صورتی که پیامی با عنوان Connection Has Been Made Successfully مشاهده کردید روی دکمه OK کادر محاوره ای Data Source Name کلیک کنید تا بسته شود.

قرار دادن فیلدهای بانک اطلاعاتی در صفحه وب

برای انجام این کار در مرحله اول باید یک مجموعه رکورد یا Recorders ساخته شود. برای این منظور در پنل Application زبانه Bindings را انتخاب کنید. سپس روی علامت “+” موجود کلیک کرده وگزینه (Recordset Query) را انتخاب کنید تاکادر محاوره ای Record Set در صفحه ظاهر شود.

در کادر متنی Name نام مجموعه رکورد را CommereceRecordSet وارد کنید. سپس از منوی کشویی Connection نامی که برای ارتباط باپایگاه داده در مرحله قبل وارد کردید، (Myconnection) را انتخاب کرده ودر قسمت Table نام جدول مورد نظر را مشخص کنید.

برای مشاهده رکوردهای بانک اطلاعاتی می توان روی دکمه Test کلیک کرد تا لیستی از داده های موجود در بانک در کادرمحاوره ای Test SQL Statement ظاهر شود. برروی دکمه OK هردو کادر محاوره ای کلیک کنید تا بسته شوند. در این مرحله می خواهیم داده های بانک اطلاعاتی را در صفحه نمایش دهیم ؛ برای این منظور یک جدول با 4ستون و2ردیف ایجاد کنید. در سلول های ردیف اول جدول عبارت”نام کالا” ، “مدل کالا” ، “قیمت کالا” ، “توضیحات” را تایپ کنید.

اکنون در زبانه Bindingsگزینه Record Set را کلیک کرده و روی کلمه Name کلیک کنید و آن را با کمک اشاره کر ماوس به سلول اول از ردیف دوم در صفحه بکشید سپس دکمه ماوس را رها کنید. یک بار دیگر این عمل را انجام دهید ولی این بار کلمه Model را به ردیف دوم سلول دوم بکشید این عمل را برای دو کلمه Desc,Price انجام داده وبه ترتیب آن ها را در سلول های سوم وچهارم از ردیف دوم قرار دهید.

در این مرحله باید بانک اطلاعاتی به اشتراک گذاشته شده و اجازه دسترسی به آن، توسط کاربران داده شود تا زمانی که آن ها از صفحه مرورگر می خواهند، اطلاعاتی را از بانک اطلاعاتی دریافت کرده ویا رکورد جدیدی را در آن ذخیره کنند، به کاربران اجازه انجام این عملیات داده شده و با خطا روبرو نشوند. برای این منظور باید روی پوشه Commerce کلیک راست کرده واز منوی باز شده گزینه Sharing And Security را انتخاب کنید.

از کادر محاوره ای ظاهر شده زبانه Web Sharing را انتخاب کرده و دکمه رادیویی Share This Folder را انتخاب کنید. سپس روی دکمه Add کلیک کرده و اجازه های لازم را صادر کنید .

اکنون می توانید با فشردن کلید F12 ( ویا تایپ آدرس Http://Local Host/Commerce/Show.Asp در خط آدرس کادر محاوره ای مرورگر) ، اطلاعات داخل بانک را در صفحه مرورگر مشاهده نمایید.

از آنجایی که فقط اطلاعات رکورد اول از بانک در صفحه مرورگر نشان داده می شود، برای این که بتوانید اطلاعات مربوط به کلیه رکوردها را در کادر محاوره ای مرورگرنمایش دهید. در حالی که هر4سلول ردیف دوم از جدول را انتخاب کرده ایم از پنل Application زبانه Server Behaviors را انتخاب کرده و روی علامت + کلیک کنید. از منوی ظاهر شده گزینه Repeat Region را انتخاب نمایید. در واقع با انجام چنین کاری محدوده انتخاب شده به عنوان یک ناحیه تکرار شونده در نظر گرفته می شود.

می توانید تعداد رکوردهایی که در هر صفحه نشان داده خواهد شد را در قسمت Show مشخص نماییم. برای آنکه تغییرات جدید اعمال شود، صفحه را دوباره ذخیره کرده سپس آن را اجرا کنید مشاهده خواهید کرد که این بار کلیه رکوردهای بانک در کادر محاوره ای مرورگر نمایش داده می شود.

درج یک رکورد جدید در بانک اطلاعاتی

برای افزودن یک رکورد به بانک اطلاعاتی (از طریق صفحه وب) ابتدا باید یک فرم برای وارد کردن داده ها ایجاد کنید، همان طور که قبلا اشاره شد یک فرم حاوی تعدادی فیلد و یک دکمه Submit برای ارسال اطلاعات فرم به سمت سرور می باشد.

برای ایجاد فرمی که بتواند داده ها را به بانک اطلاعاتی اضافه کند، ابتدا بایدیک صفحه ASP جدید ایجاد کنید. صفحه را با نام Insert.Asp در مسیر سایت ذخیره کنید. در این مرحله از نوارInsert ، گزینه Application دکمه Insert Record را انتخاب کنید تا منوی مربوط به آن ظاهر شود. از منوی ظاهر شده گزینه Record Insertion Form Wizard را انتخاب کنید.

در این قسمت فقط باید از منوی کشویی Connection ، نامی که برای ارتباط با بانک اطلاعاتی مشخص کرده ایم را انتخاب کنید. با انجام این عمل سایر کادرها به طوراتوماتیک مقداردهی می شوند.

نکته: با توجه به این که شماره هر رکورد به صورت اتوماتیک در برنامه اضافه می شود و نیازی نیست که کاربر آن را مقداردهی کند به همین دلیل فیلد ID را از لیست حذف کنید. برای انجام این کار در کادر پایین ، فیلد ID را انتخاب کرده و روی علامت “-” کلیک کنید تا از لیست حذف شود. روی دکمه OK کلیک کنید تا صفحه بسته شود. مشاهده خواهید کرد که فرم مورد نظر شما روی صفحه Insert.ASP وارد شده است.

برای آزمایش صفحه کلید F12 را فشار دهید تا فرم ایجاد شده، در یک کادر محاوره ای IE نمایش داده شود سپس اطلاعات رکورد جدید را وارد کرده و بر روی دکمه Insert Record کلیک کنید تا اطلاعات جدید وارد جدول شود.

نکته: برای مشاهده محتویات جدول در برنامه Dreamweaver (نه در صفحه مرورگر) از پنل Application ، زبانه Database را انتخاب کنید. سپس بر روی علامت+ عبارت my Connection کلیک کرده و دوباره بر روی علامت + که در مقابل table قرار دارد کلیک کنید.

در این مرحله بر روی گزینه table 1 ، کلیک راست کرده وار منوی باز شده گزینه View Data را انتخاب کنید تا رکوردهای موجود در بانک نشان داده شود.

حذف یک رکورد از بانک اطلاعاتی

برای حذف یک رکورد از بانک اطلاعاتی مراحل زیر را دنبال کنید:

1-ابتدا یک صفحه ASP جدید ایجاد کرده ، سپس آن را با نام del.asp ذخیره کنید.

2-یک فرم ایجاد کنید و درآن فیلدی که قرار است براساس آن رکورد از بانک اطلاعاتی حذف شود را مشخص نمایید.

3-در پنل APPLIECTION ، زبانه BINDING بر روی علامت + کلیک کنید واز منوی باز شده گزینه RECORDSET(QUERY) را انتخاب کنید ، تا در کادر محوره ای مربوط به آن باز شود ، سپس در آن تنظیمات لازم در قسمت CONNECTION را انجام داده ودر فیلد متنی NAME نام RECORDSET را مشخص کرده و سپس بر روی دکمه OK کلیک کنید.

4-در زبانه BINDING از پنل APPLICTION بر روی علامت + گزینه RECORDSET کلیک کنید واز میان فیلدهای موجود ، فیلد NAME را انتخاب کرده وبا کمک اشاره گر ماوس آن را بر روی فیلد متنی NAME که در صفحه قرار دارد بکشید، سپس دکمه ماوس را رها کنید.

5-در زبانه SERVER BEHAVIER همین پنل ، بر روی علامت + کلیک کرده .از منوی باز شده گزینه DELET RECORD را انتخاب کرده وسپس تنظیمات لازم را انجام دهید.

کلید F12 را از صفحه فشار دهید تا صفحه اجرا شود، سپس نام محصول مورد نظر خود را که می خواهید از بانک حذف شود در فیلد متنی وارد کرده . بر روی دکمه حذف رکورد کلیک کنید

———————————————————-

آموزش نحوه اتصال به بانک اطلاعاتی اکسس(Access)توسط SQL
در این پست قصد دارم نحوه اتصال به بانک اطلاعاتی اکسس رو توسط دستورات اس کیو ال توضیح بدم.
برای شروع ما در فرم اصلی از 3 دکمه استفاده می کنیم یکی برای نمایش دیتابیس یکی برای اضافه کردن یک رکورد به دیتابیس و یکی برای خروج از برنامه.
ابتدا برای رویداد کلیک خروج کد زیر را وارد می کنیم:
;()Application.Exit
به سراغ دکمه نمایش می رویم و کد زیر را برای اتصال در آن وارد میکنیم البته قبل از آن باید فضای نام oledb را به برنامه اضافه کنیم تا بتوانیم از دستورات که برای کار با بانک اطلاعاتی اکسس مورد نیاز هست را استفاده نماییم . با دستور زیر:
;using System.Data.OleDb
خوب بعد از اضافه کردن آن می توانیم کد زیر را در قسمت رویداد کلیک دکمه نمایش قرار دهیم

OleDbConnectionconn =newOleDbConnection();

conn.ConnectionString = @”provider=microsoft.jet.oledb.4.0;” + @”data source=db1.mdb”;

conn.Open();

OleDbCommand cmd = new OleDbCommand();

cmd.Connection = conn;

cmd.CommandText = “select * from phone”;

DataTable dt = new DataTable();

OleDbDataAdapter adapter = new OleDbDataAdapter();

adapter.SelectCommand = cmd;

adapter.Fill(dt);

dataGridView1.DataSource = dt;

dataGridView1.Visible = true;

conn.Close();

البته توجه شود من برای این برنامه یک دیتابیس اکسس از قبل در برنامه قرار داده ام که شامل یک جدول به نام phone است که شامل 3 فیلد است.
یک فیلد نام ، یک فیلد نام خانوادگی ، و یک فیلد شماره تلفن
برای اتصال به بانک اطلاعاتی ما باید یک شی oledbconnection تعریف کنیم برای ارتباط با بانک اطلاعاتی و در قسمت connectionstring باید یک رشته تعریف کنیم که نحوه اتصال ما به بانک اطلاعاتی رو مشخص کند . همانطور که در دستور بالا می بینید provider access رو معرفی کردیم و بعد از آدرس دیتابیسی که باید با آن ارتباط برقرار شود . بعد از نوشتن نحوه اتصال و تنظیمات آن با دستور ;()conn.open اتصال برقرار می شود و ما اکنون به دیتابیس اکسس متصلیم.
خوب برای اینکه ما بتونیم اطلاعات رو از دیتابیس بخونیم باید یک شی از نوع dataadapter تعریف کنیم . برای اینکه این شی بتواند اطلاعات را بخواند نیاز به یک شی commandtext دارد که توسط متد connection نوع اتصال آن را که قبلا تعریف کردیم میشناسانیم.
دستوری که در اینجا در cmd.commandtext استفاده کردیم دستور
“select * from phone”
است که به این معنا هست که تمام اطلاعات را از جدول phone انتخاب کن
بعد یک شی datatable تعریف می کنیم که تمام اطلاعاتی که dataadapter بدست آورده است را داخل آن بریزیم آن هم توسط دستور
;(adapter.Fill(dt
حالا dt شامل تمام اطلاعاتی هست که ما توسط دستور اس کیو ال فراخوانی کردیم
حال برای نمایش این اطلاعات نیاز به یک datagridview داریم که آن را از toolbox به داخل فرم خود منتقل می کنیم و برای نمایش اطلاعات هر مقداری که در داخل dt هست را توسط این دستور انتساب می دهیم به datagreidview
;dataGridView1.DataSource = dt
و در نهایت نیز کانکشن را close می کنیم.
خوب این نحوه نمایش اطلاعات بود.
حال برای اضافه کردن یک رکورد ما یک فرم جدید اضافه کردیم و سپس بااین دستور که در رویداد کلیک دکمه add اضافه کردیم فرم 2 ظاهر می شود.
;()addform frmadd = new addform
;()frmadd.Show
که شامل 3 label و 3 textbox است تکست باکس اول نام دوم فامیلی و سوم تلفن را دریافت می کند.
خوب حالا برای اضافه کردن اطلاعات یک دکمه add نیز در این فرم قرار میدهیم و در رویداد کلیک آن دستورات زیر را می نویسیم :

OleDbConnection conn = new OleDbConnection();

conn.ConnectionString = @”provider=microsoft.jet.oledb.4.0;” + @”data source=db1.mdb”;

conn.Open();

OleDbCommand cmd = new OleDbCommand();

cmd.Connection = conn;

cmd.CommandText = “insert into phone ([Name],[Family],[Phone])values(@Name,@Family,@Phone)”;

cmd.Parameters.AddWithValue(“@Name”, txtname.Text);

cmd.Parameters.AddWithValue(“@Family”, txtfamily.Text);

cmd.Parameters.AddWithValue(“@Phone”, long.Parse(txtphone.Text));

cmd.ExecuteNonQuery();

this.Close();

همانطوری که می بینید تقریبا شبیه به نمایش می باشد با این تفاوت که دستور اس کیو ال که در اینجا استفاده کردیم برای اضافه کردن است .
ابتدا دستور insert into بعد نام جدولی که می خواهیم به آن اطلاعات اضافه شود و سپس نام فیلد هایی که می خواهیم داده ها در آن ریخته شود . توجه داشته باشید که چون از بانک اطلاعاتی اکسس استفاده می کنیم فیلد ها را داخل براکت قرار دهید . سپس با دستور values مقدار آن را مشخص می کنیم . چون در اینجا ما داده هایمان را از داخل text box میخوانیم توسط دستور parameters.addwithvalue ان ها را به تکست باکس مربوطه ست می کنیم.
و در آخر هم چون این دستور اس کیو ال یک دستور اجرایی است باید از دستور
;()cmd.executenonquery
استفاده کنیم.
در آخر میتوانید یک مثال از این آموزش را دانلود کنید.

بهترین نرم افزار های ساخت شبکه اجتماعی آنلاین

با گسترش تعداد کاربران اینترنت و درنتیجه افزایش تعداد کاربران وب سایتها، بسیاری از سایتها تصمیم به راه اندازی شبکه های اجتماعی مجزا برای ارتباط با کاربران خود می‌گیرند. گرچه 5 سال پیش راه اندازی سایتی مانند اورکات نیاز به برنامه نویسی و هزینه های ابتدایی گزافی داشت، اما امروزه CMS های رایگان بیشماری هستند که در عرض چند ساعت، یک شبکه اجتماعی شخصی برای شما ایجاد میکنند. در این مقاله با محبوب ترین CMS های ساخت شبکه اجتماعی آشنا میشوید:

1 – BuddyPress: این نرم افزار از شرکت محبوب وردپرس ارائه شده است. این نرم افزار کاملا رایگان است و امکانات استاندارد و خوبی دارد و شما می توانید با استفاده از پلاگین هایی که برای این نرم افزار نوشته شده، قابلیت های آنرا اضافه کنید.

2 – Pligg : پلیگ یک CMS برای انتشار محتوا با بینهایت کاربر است. اگر شما به فکر ایجاد یک community از نویسندگان هستید که در تولید محتوا در سایت سهیم باشند ، پلیگ می تواند انتخاب خوبی باشد.

3 – elgg : الگ نیز یکی دیگر از CMS های اوپن سورس برای راه اندازی هرگونه شبکه اجتماعی است. از شبکه اجتماعی کوچکی برای شاگردان یک مدرسه تا شبکه اجتماعی دانشگاه ها. این CMS بر روی LAMP (Linux, Apache, MySQL, and PHP) نصب میشود و به همین دلیل برنامه نویسان رابطه خوبی با آن دارند و پلاگین هایی نیز برای آن نوشته اند.

4 –lovD by less : یکی دیگر از CMS های ایجاد شبکه های اجتماعی با قابلیتهای کامل.

5 – mixxt.com : شبکه اجتماعی خود را در چند دقیقه ایجاد کنید. میکست در نسخه پولی اش چیزهای بیشتری هم به شما ارائه میدهد که می توانید شبکه خود را گسترده تر کنید.

6 – Xoops : زوپس یکی از CMS های محبوب در سایت سورس‌فورج است و شما با آن می توانید از یک وبلاگ شخصی تا یک شبکه اجتماعی بزرگ ایجاد کنید. برای گسترش سایت خود کافیست ماژولهای community را به برنامه اضافه کنید.

7 – mahara.org : این CMS بیشتر روی ایجاد portfolio های آنلاین برای کاربران کار میکند (چیزی شبیه لینکدین) اما قابلیت های کامل شبکه های اجتماعی را نیز دارد .

8 – Dolphin: یکی از محبوبترین CMS های ایجاد شبکه اجتماعی.

9 – anahita : آناهیتا خود را یک فریم ورک شبکه اجتماعی می داند که شما می توانید برپایه آن ، انواع شبکه های اجتماعی را ایجاد کنید.

10 – oxwall: یک شبکه اجتماعی پویا و ساده را با این نرم افزار تجربه کنید.

11 – community engine : یک شبکه اجتماعی که با استفاده از Ruby on rails راه اندازی شده است.

12 – peoplepods.net : یک CMS برای ایجاد شبکه اجتماعی که پشتیبانی نسبتا خوبی نیز دارد و راحتی قابل انگولک و شخصی سازی است.

13 – phpfox.com : اگر به دنبال ایجاد یک شبکه اجتماعی شبیه فیسبوک و مانند آن هستید ، پی اچ پی فاکس یکی از آماده ترین هاست:

همانطور که می بینید نرم افزارهای گوناگونی برای ایجاد و مدیریت شبکه های اجتماعی وجود دارند، کافیست چندتا از آنها را روی یک شبکه لوکال نصب کنید و سپس هر کدام را که برای شبکه شما راحت تر و مفیدتر بود انتخاب کنید. گاهی مقایسه امکانات بطور یک طرفه ، شما را به مناسب ترین CMS برای کارتان نمی رساند و تست هر مجموعه می تواند گزینه بهتری باشد.

مواردی مانند میزان پشتیبانی ، میزان استفاده از CPU و RAM سرور، سادگی و قابلیت گسترش و وجود پلاگین های متنوع می توانند پارامترهایی باشند که شما به سمت یک انتخاب مناسب پیش می برند.